SERVIS LISOVACÍHO NÁŘADÍ

Servis lisovacího nářadí2023-01-04T12:45:16+00:00

Žádné nářadí není Perpetuum mobile a pokud chcete, aby vám nářadí sloužilo dlouhá léta, je potřeba mu dopřát pravidelný servis dle předpisů výrobce.

PROVÁDÍME

Veškeré poruchy v rámci záruky vyřídíte jednoduše u nás.

Servisní úkony po uplynutí záruky vám naceníme individuálně dle závady.
Každých maximálně 24 měsíců je výrobcem předepsaná servisní a kalibrační prohlídka. V případě jejího zanedbání se vystavujete riziku zániku záruky na instalační materiál a tím i riziku odpovědnosti za vzniklé škody zapřičiněné netěsnícím spojem.

Cena pravidelného servisu a kalibrace lisovacího nářadí se pohybuje od 1480 kč.

Cena pravidelného servisu lisovacích čelistí se pohybuje od 330 kč/ks.

K servisním úkonům používáme nejmodernější vybavení dodávané přímo výrobcem Novopress.

Výrobce nářadí Novopress předepsal maximální interval servisních prohlídek a kalibrací na maximálně 24 měsíců.

Velký servis se provádí každých 40 000 – 60 000 cyklů dle typu lisovacího nářadí.

SERVIS

Je velmi důležité servisovat nejen lisovací nářadí, ale i lisovací čelisti, které se používáním zanáší a je potřeba provádět pravidelný výbrus lisovací drážky.

V případě zanedbání servisu lisovacích čelistí vzniká při zalisování na tvarovce tzv. šupinka, která je znamením zanedbaného servisu čelisti. Takový spoj pak není dobře zalisován a hrozí jeho uvolnění. V případě, že používáte nepravidelně servisované čelisti nebo lisovací nářadí,

výrobce instalačního materiálu nedrží jakoukoliv záruku na fitinky a veškerá vzniklá škoda jde na vrub realizační firmy/živnostníka. Pravidelně servisované nářadí a čelisti mají na sobě nalepenou známku, kde je vyznačena expirace kalibrace (tato známka je podobná té, kterou dostává vaše auto na STK) a dále je možné k nářadí dohledat servisní protokol.

Pravidelná kalibrace lisovacího nářadí a PC diagnostika

Lisovací nářadí je velmi složité zařízení, které funguje převážně na principu hydraulického pístu. Vlivem používání se může stát, že vaše zařízení již nedosahuje takových tlaků, které jsou výrobcem předepsané. To má za vliv nedokonalý spoj. Tlak je možný změřit pouze na speciálním přístroji, který vyrábí přímo výrobce nářadí.

Kalibraci je nutné provádět každých maximálně 24 měsíců.

Velký servis hydraulického lisovacího nářadí

Každých 40 000-60 000 cyklů (dle typu lisovacího nářadí) je nutné provést velký servis nářadí. V tomto servisu se kromě pravidelné kalibrace, výbrusu lisovacích čelistí a PC diagnostiky provádí také kompletní výměna těsnění a hydraulického oleje. V případě, že velký servis je překročen vzniká riziko zadření hydraulického válce vzniklými šponami. Výměna hydraulického válce je několikanásobně dražší než velký servis a proto doporučujeme dbát na dodržování servisních intervalů předepsaných výrobcem.

U lisovacího nářadí typu ACO se vám před velkým servisem rozbliká červená dioda. U zařízení s bluetooth si můžete počet cyklů kontrolovat skrze aplikaci a dále se vám v čas rozbliká dioda. Počet provedených cyklů je jinak zapsán v každém servisním protokolu.

U lisovacího nářadí typu AFP a ECO je absence řídící jednotky a je nutné k tomuto nářadí přistupovat individuálně s řádnou pečlivostí a poctivostí k intervalu servisu.